Odborníci z Meteoru radí: Je důležité čistit své auto

Auta se stala místem nejrůznějších činností. Nejenže v nich trávíme hodně času, ale také v nich pijeme, jíme, telefonujeme, úřadujeme. O to více je zapotřebí dbát na čistotu v interiéru. Pravidelný úklid a dezinfekce totiž zničí viry a bakterie a vaše auto bude bezpečné. Pro vás, vaši rodinu i další spolucestující.

Dezinfekce interiéru pomocí spreje zničí až 99 % virů a bakterií

„Doporučujeme použít čistič klimatizací, který se umístí před sedadlo spolujezdce. Na patnáct minut se zapne klimatizace a vnitřní okruh, aby dezinfekce mohla v interiéru cirkulovat a dostala se do všech míst,“ říká Martin Rigó ze sítě prodejen s autodíly a autodoplňky Meteor. Pořídíte ho v kamenné prodejně Meteoru v Jihlavě, Třebíči, Žďáře nad Sázavou i Pardubicích. Navíc vám prodejci podrobně vysvětlí, jak s touto dezinfekcí pracovat.

Lokálně můžete vyčistit určitá místa v autě také pomocí dezinfekčního spreje, jen si dejte pozor na to, aby nezanechal zejména na plastových materiálech bílé fleky. Rozhodně se poraďte, než se pustíte do "gruntování". Pokud používáte klimatizaci, vypínejte ji několik kilometrů před místem zastavení a pusťte do kabiny okolní vzduch, který vysuší prostředí auta a tím zabrání množení virů a bakterií.

Která místa jsou v autě nejrizikovější?

Koronavirus se přenáší kapénkami. Při kýchnutí či zakašlání se kapičky dostanou na povrchy ve voze a mohou se tam udržet řádově několik hodin, někdy i dnů.  Zvláště pokud nejste jediným uživatelem vozu, ale střídáte si ho v rodině nebo s kolegy, je velmi důležité dbát na čistotu a dezinfekci povrchů. Zvláště rizikové místo je volant, řadicí páka, kliky, ruční brzda, páčky, tlačítka a madla. Velmi dobré zkušenosti mají zákazníci s německou značkou SONAX, která garantuje likvidaci až 99 % virů i bakterií a zanechává interiér bez nepříjemného zápachu. „Při čištění a dezinfekci pamatujte také na venkovní kliky vozu a madla kufru, kterých se často dotýkáme,“ upozorňuje Martin Rigó. Po každé dezinfekci nechte auto pořádně vyvětrat, aby se ven dostal ne moc příjemný odér.

Zkušenost, odbornost a zákazník na prvním místě

Meteor není pouze prodejna autodílů a autodoplňků. Jsou to především zkušení odborníci, kteří se v oboru pohybují přes patnáct let. Sledují trendy a sami na svých autech zkoušejí novinky, aby věděli, co mohou zákazníkům doporučit a co ne. „Pokud potřebujete s čímkoliv na svém autě poradit, zastavte se do jedné z našich prodejen v Jihlavě, Žďáře nad Sázavou, Třebíči nebo nově v Pardubicích. Naším cílem je poskytovat kvalitní služby lidem na Vysočině a být jim k dispozici vždy, když potřebují,“ míní majitel Martin Rigó. Jeho slova potvrzuje šestadvacetiletá úspěšná existence této sítě na Vysočině. Přesto, že v nouzovém režimu pocítili výrazný úbytek zákazníků, protože lidé daleko méně jezdili, od půlky května se život vrátil do běžných kolejí. Zhruba měsíc a půl využili v Meteoru na to, aby přestavěli jihlavskou prodejnu tak, aby byla pro zákazníky přehlednější a vzdušnější. Doladili nový e-shop, aby v něm lidé mohli lépe vyhledávat to, co potřebují. „Na skladě nebo u našich dodavatelů máme na jedenáct milionů položek. Zákazník i automechanik u nás vždy najde to, co potřebuje,“ uzavírá Martin Rigó.

 

Gulf Oil Čistič čalounění 750ml 190100419999

Gulf Oil Čistič čalounění 750ml 190100419999

Rychločistič čalounění, odstraňující odolné skvrny a nečistoty. Bez námahy čistí všechny typy textilního čalounění, střešní obložení a koberce. Renovuje a vyživuje povrchy a obnovuje vzhled. Alergicky přátelské eliminuje houby a roztoče. Obsahuje UV filtr, aby se zabránilo vyblednutí od slunečního světla. Speciální tryska zajišťuje hustší pěnu pro snadnější čištění.
179
SONAX Čistič klimatizace antibakteriální 03231000

SONAX Čistič klimatizace antibakteriální 03231000

Přípravek trvale odstraňuje nepříjemné pachy, je vhodný pro nová i používaná vozidla. Klimatizace vašeho vozu je úrodnou půdou pro řadu mikroorganismů (kvasinky, bakterie, houby), které způsobují v interiéru nepříjemný zápach a mohou vyvolat i závažné alergie. Běžné dezinfekční prostředky zničí cca 99,9% bakterií, avšak přeživší jedinci (0,1%) se během několika hodin rozmnoží zpět na miliony. V důsledku toho se mohou vytvořit extrémně nebezpečné bakteriální mutace, odborně nazývané multidrogově rezistentní bakterie. hmotnost ( v kg ) : 0.132 kg , vyska ( v mm ) : 135 mm , Hloubka (mm) : 53 mm , Sirka v mm : 53 mm , průměr v mm : 53 mm , objem : 100 ml ,
230
Agrimex Čistič výparníků Clim, 400 ml K0011

Agrimex Čistič výparníků Clim, 400 ml K0011

Speciální pěna ve spreji se silnými desinfekčními účinky připravená pro snadné a rychlé čištění klimatizací. Atas Clim ničí choroplodné zárodky a baktérie, které jsou příčinu zápachu, slzení očí i dráždění dýchacích cest. Je jednoduchý v použití. Je parfémovaný a vystačí na několik použití.
294
K2 odmašťovač a čistič laku T6KLINET

K2 odmašťovač a čistič laku T6KLINET

T6 KLINET slouží k odmašťování a čištění laku před použitím tmelu, vosku nebo polymeru. Tím docílíme lepší vazby voskové vrstvy s povrchem karosérie, vrstva je podstatně déle zachována. Dokonale odstraňuje staré vosky, silikony, usazeniny a zbytky pasty po leštění, a proto je vhodný pro ověření skutečného stavu barvy. Zajistí 100 % vlastnosti naneseného nového vosku nebo polymeru. Je zcela bezpečný pro jakýkoliv povrch - plastový, gumový i skleněný.
140
K2 pěnový čistič textilií TAPIS

K2 pěnový čistič textilií TAPIS

Výrobek se používá pro čištění veškerých textilií interiéru automobilu. Lze jej ovšem použít i v domácnosti na čistění sedacích souprav, kancelářských židlí apod.
150
TURTLE WAX čistič čalounění 400ml TW7797

TURTLE WAX čistič čalounění 400ml TW7797

Účinný čistič, který rychle a efektivně odstraní skvrny a špínu z koberců a čalounění. Je navíc doplněn likvidátorem pachu Odour Out, který je nepřekryje, ale pohltí. Jedinečná formule přípravku zajistí, že ošetřovaná plocha zůstane i po vyčištění suchá. Vhodný také pro použití v domácnosti.
299
Cleanfox čistič čalounění aktivní pěna 300ml 123009

Cleanfox čistič čalounění aktivní pěna 300ml 123009

Důkladně odstraní nečistoty z koberců automobilů, textilního čalounění, sedaček a ostatních textilních doplňků ve vozidle i v domácnosti. Zanechává vanilkovou vůni.
120
Milit MILIT 5L čistič motorů 722540

Milit MILIT 5L čistič motorů 722540

Milit autočistič odstraňuje nečistoty z motorů a strojního zařízení, nalepený hmyz ze skel a karoserií automobilů.
350
Carlan čistič motorů Carlan 5l CARLAN5L

Carlan čistič motorů Carlan 5l CARLAN5L

Carlan čistič motorů je vysoce kvalitní průmyslový čistící a odmašťovací prostředek na silně znečistěné motory. Odmašťovací schopnosti tohoto výrobku jsou vyjímečné. Proto je logické jeho nasazení pro čistění motorů a odmašťování i jiných kovových součástí strojů a zařízení. Čistí i mastné podlahy a obklady výrobních hal. Dávkování: Pro mytí motorů silně znečistěných se používá neředěný. Pro běžné znečistění je možné ředit 1:1 - 1:2 s vodou pro čištění podlah atd. je možno používat ředěný 1:10 -1:20 s vodou. Použítí: Prostředek se nanese na znečistěný povrch, rozetře se a po několika minutách spláchne vodou.
430

Naši dodavatelé

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací