Odborníci z Meteoru radí: Je důležité čistit své auto

Auta se stala místem nejrůznějších činností. Nejenže v nich trávíme hodně času, ale také v nich pijeme, jíme, telefonujeme, úřadujeme. O to více je zapotřebí dbát na čistotu v interiéru. Pravidelný úklid a dezinfekce totiž zničí viry a bakterie a vaše auto bude bezpečné. Pro vás, vaši rodinu i další spolucestující.

Dezinfekce interiéru pomocí spreje zničí až 99 % virů a bakterií

„Doporučujeme použít čistič klimatizací, který se umístí před sedadlo spolujezdce. Na patnáct minut se zapne klimatizace a vnitřní okruh, aby dezinfekce mohla v interiéru cirkulovat a dostala se do všech míst,“ říká Martin Rigó ze sítě prodejen s autodíly a autodoplňky Meteor. Pořídíte ho v kamenné prodejně Meteoru v Jihlavě, Třebíči, Žďáře nad Sázavou i Pardubicích. Navíc nám prodejci podrobně vysvětlí, jak s touto dezinfekcí pracovat.

Lokálně můžete vyčistit určitá místa v autě také pomocí dezinfekčního spreje, jen si dejte pozor na to, aby nezanechal zejména na plastových materiálech bílé fleky. Rozhodně se poraďte, než se pustíte do gruntování. Pokud používáte klimatizaci, vypínejte ji několik kilometrů před místem zastavení a pusťte do kabiny okolní vzduch, který vysuší prostředí auta a tím zabrání množení virů a bakterií.

Která místa jsou v autě nejrizikovější?

Koronavirus se přenáší kapénkami. Při kýchnutí či zakašlání se kapičky dostanou na povrchy ve voze a mohou se tam udržet řádově několik hodin, někdy i dnů.  Zvláště pokud nejste jediným uživatelem vozu, ale střídáte si ho v rodině nebo s kolegy, je velmi důležité dbát na čistotu a dezinfekci povrchů. Zvláště rizikové místo je volant, řadicí páka, kliky, ruční brzda, páčky, tlačítka a madla. Velmi dobré zkušenosti mají zákazníci s německou značkou SONAX, která garantuje likvidaci až 99 % virů i bakterií a zanechává interiér bez nepříjemného zápachu. „Při čištění a dezinfekci pamatujte také na venkovní kliky vozu a madla kufru, kterých se často dotýkáme,“ upozorňuje Martin Rigó. Po každé dezinfekci nechte auto pořádně vyvětrat, aby se ven dostal ne moc příjemný odér.

Zkušenost, odbornost a zákazník na prvním místě

Meteor není pouze prodejna autodílů a autodoplňků. Jsou to především zkušení odborníci, kteří se v oboru pohybují přes patnáct let. Sledují trendy a sami na svých autech zkoušejí novinky, aby věděli, co mohou zákazníkům doporučit a co ne. „Pokud potřebujete s čímkoliv na svém autě poradit, zastavte se do jedné z našich prodejen v Jihlavě, Žďáře nad Sázavou, Třebíči nebo nově v Pardubicích. Naším cílem je poskytovat kvalitní služby lidem na Vysočině a být jim k dispozici vždy, když potřebují,“ míní majitel Martin Rigó. Jeho slova potvrzuje šestadvacetiletá úspěšná existence této sítě na Vysočině. Přesto, že v nouzovém režimu pocítili výrazný úbytek zákazníků, protože lidé daleko méně jezdili, od půlky května se život vrátil do běžných kolejí. Zhruba měsíc a půl využili v Meteoru na to, aby přestavěli jihlavskou prodejnu tak, aby byla pro zákazníky přehlednější a vzdušnější. Doladili nový e-shop, aby v něm lidé mohli lépe vyhledávat to, co potřebují. „Na skladě nebo u našich dodavatelů máme na jedenáct milionů položek. Zákazník i automechanik u nás vždy najde to, co potřebuje,“ uzavírá Martin Rigó.

Rapid Gloss Dryer samoschnoucí vosk

Rapid Gloss Dryer samoschnoucí vosk

Samoschnoucí vosk Rapid Gloss Dryer pro vysoký lesk a ochranu laku Samoschnoucí vosk je určený k jednoduchému dosažení perfektního lesku a dlouhotrvající ochrany laku až na 3 měsíce. Vybrané polymery dodají laku a plastovým částem karoserie hluboký a jasný lesk a chrání proti vlivům prostředí. Antistatická technologie navíc usnadňuje příští čištění. Díky rozprašovači je aplikace velmi rychlá. Samoschnoucí vosk je vhodný všude tam, kde potřebujete rychle dosáhnout vysokého lesku laku. Výhody použití samoschnoucího vosku Povrch zůstává hladký a lesklý. Zvýrazňuje barvu laku. Chrání lak vozu před UV zářením a vlivy prostředí. Účinnost až na 3 měsíce. Spotřeba 100 ml na jeden vůz. Vosk obsahuje nejnovější technologii v
287
Quick Gloss rychlý lesk

Quick Gloss rychlý lesk

Vybrané polymery dodají laku a plastovým částem karoserie hluboký a jasný lesk a chrání proti vlivům prostředí.Antistatická technologie navíc usnadňuje další čištění.
375
Polymer Shine Protection ochrana laku

Polymer Shine Protection ochrana laku

Polymer Shine Protection pro zářivou karosérii vozu až na půl roku Objevte kouzlo Hi-Tec polymerové ochrany laku Polymer Shine Protection, která rozzáří vaše auto a ochrání lak po 6 měsíců. Vyzkoušejte nejmoderněnší technologii v péči o karoserii vozu. Použijte na váš vůz polymerovou ochranu laku Polymer Shine Protection, která dodá vašemu laku vysoký lesk a udrží karosérii v perfektním lesku až po dobu 6 měsíců. Kromě perfektního vzhledu vytvoří ochranný film, který lak chrání před UV zářením a prodlužuje tak jeho životnost. Stačí aplikovat na lak 2x ročně a máte vystaráno. Udělejte maximum pro uchování laku jako nového. Přípravek Polymer Shine Protection velice účinně odpuzuje vodu a po aplikaci zajistí dlouhotrvající
538
NANO Hard Wax nano vosk

NANO Hard Wax nano vosk

Dlouhodobá ochrana laku na autě Nano Protection Hard Wax Nano ochranný vosk se od běžných vosků liší tím, že obsahuje nano částice, které dokáží vyplnit nerovnosti v laku a vytvoří dokonale hladký povrch. Povch je díky vrstvě ochranného nano vosku chráněn před vnějšími vlivy prostředí, jako je pyl, prach a venkovní nečistoty. Vysoce účinné nanočástice a nejmodernější polymery chrání lak např. před solí, hmyzem, pylem a pryskyřicí a mnoha dalšími vlivy prostředí.Ochrana vydrží zhruba 6 měsíců. Obsah balení vyjde na 4-8 aplikací dle velikosti auta. Výhody nano vosku Ochrana laku až půl roku balení vydrží až na 8 aplikací Vyhlazení nerovností na laku Ochrana před drobnými částicemi nečistot sůl, pyl, pryskyřice,
381
DELUX, brusná pasta

DELUX, brusná pasta

Jemná brusná pasta na karoserii odstraňuje škrábance a zoxidovanou vrstvu ze všech druhů laku, leští a ochraňuje všechny chromované části, je používaný v autolakovnách, snadné použití.
180
keramická leštěnka a vosk 500ml

keramická leštěnka a vosk 500ml

All-in-one složení, které přináší úžasnou čistotu, lesk a ochranu. Pokročilé přísady SIO2 dodávají extrémní efekt beadingu a ochranu.
439
keramický coating ve spreji 500ml

keramický coating ve spreji 500ml

Pomáhá povrchům zůstat déle čistší. Složení s SIO2 poskytuje nepřekonatelný hydrofobní efekt a keramickou ochranu, která vydrží až 12 měsíců.
439
keramický detailer 3 v 1 500ml

keramický detailer 3 v 1 500ml

Poskytuje bezpečné mytí bez použití vody, které zvyšuje lesk a dodává ochranu keramickým voskem. Přípravek používejte pravidelně ke zvýšení lesku nebo mezi mycími cykly pro ochranu laku.
439
keramický vosk na mokrý lak 500ml

keramický vosk na mokrý lak 500ml

Dodává dokonalý lesk a odolnost v jednom kroku. Pro profesionální výsledek přípravek jednoduše nastříkejte na mokré auto a setřete do sucha. Super hydrofobní a SiO2 polymery poskytují OKAMŽITÝ efekt beadingu při dešti a ochranu proti chemikáliím po dobu několika měsíců.
439

Naši dodavatelé

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací