Odborníci z Meteoru radí: Je důležité čistit své auto

Auta se stala místem nejrůznějších činností. Nejenže v nich trávíme hodně času, ale také v nich pijeme, jíme, telefonujeme, úřadujeme. O to více je zapotřebí dbát na čistotu v interiéru. Pravidelný úklid a dezinfekce totiž zničí viry a bakterie a vaše auto bude bezpečné. Pro vás, vaši rodinu i další spolucestující.

Dezinfekce interiéru pomocí spreje zničí až 99 % virů a bakterií

„Doporučujeme použít čistič klimatizací, který se umístí před sedadlo spolujezdce. Na patnáct minut se zapne klimatizace a vnitřní okruh, aby dezinfekce mohla v interiéru cirkulovat a dostala se do všech míst,“ říká Martin Rigó ze sítě prodejen s autodíly a autodoplňky Meteor. Pořídíte ho v kamenné prodejně Meteoru v Jihlavě, Třebíči, Žďáře nad Sázavou i Pardubicích. Navíc nám prodejci podrobně vysvětlí, jak s touto dezinfekcí pracovat.

Lokálně můžete vyčistit určitá místa v autě také pomocí dezinfekčního spreje, jen si dejte pozor na to, aby nezanechal zejména na plastových materiálech bílé fleky. Rozhodně se poraďte, než se pustíte do gruntování. Pokud používáte klimatizaci, vypínejte ji několik kilometrů před místem zastavení a pusťte do kabiny okolní vzduch, který vysuší prostředí auta a tím zabrání množení virů a bakterií.

Která místa jsou v autě nejrizikovější?

Koronavirus se přenáší kapénkami. Při kýchnutí či zakašlání se kapičky dostanou na povrchy ve voze a mohou se tam udržet řádově několik hodin, někdy i dnů.  Zvláště pokud nejste jediným uživatelem vozu, ale střídáte si ho v rodině nebo s kolegy, je velmi důležité dbát na čistotu a dezinfekci povrchů. Zvláště rizikové místo je volant, řadicí páka, kliky, ruční brzda, páčky, tlačítka a madla. Velmi dobré zkušenosti mají zákazníci s německou značkou SONAX, která garantuje likvidaci až 99 % virů i bakterií a zanechává interiér bez nepříjemného zápachu. „Při čištění a dezinfekci pamatujte také na venkovní kliky vozu a madla kufru, kterých se často dotýkáme,“ upozorňuje Martin Rigó. Po každé dezinfekci nechte auto pořádně vyvětrat, aby se ven dostal ne moc příjemný odér.

Zkušenost, odbornost a zákazník na prvním místě

Meteor není pouze prodejna autodílů a autodoplňků. Jsou to především zkušení odborníci, kteří se v oboru pohybují přes patnáct let. Sledují trendy a sami na svých autech zkoušejí novinky, aby věděli, co mohou zákazníkům doporučit a co ne. „Pokud potřebujete s čímkoliv na svém autě poradit, zastavte se do jedné z našich prodejen v Jihlavě, Žďáře nad Sázavou, Třebíči nebo nově v Pardubicích. Naším cílem je poskytovat kvalitní služby lidem na Vysočině a být jim k dispozici vždy, když potřebují,“ míní majitel Martin Rigó. Jeho slova potvrzuje šestadvacetiletá úspěšná existence této sítě na Vysočině. Přesto, že v nouzovém režimu pocítili výrazný úbytek zákazníků, protože lidé daleko méně jezdili, od půlky května se život vrátil do běžných kolejí. Zhruba měsíc a půl využili v Meteoru na to, aby přestavěli jihlavskou prodejnu tak, aby byla pro zákazníky přehlednější a vzdušnější. Doladili nový e-shop, aby v něm lidé mohli lépe vyhledávat to, co potřebují. „Na skladě nebo u našich dodavatelů máme na jedenáct milionů položek. Zákazník i automechanik u nás vždy najde to, co potřebuje,“ uzavírá Martin Rigó.

MA-FRA DELUX, brusná pasta H0077

MA-FRA DELUX, brusná pasta H0077

Jemná brusná pasta na karoserii odstraňuje škrábance a zoxidovanou vrstvu ze všech druhů laku, leští a ochraňuje všechny chromované části, je používaný v autolakovnách, snadné použití.
180
Doplňky Prémiový tvrdý vosk original Simoniz SIM0010

Doplňky Prémiový tvrdý vosk original Simoniz SIM0010

Prémiový carnaubový vosk pro Váš vůz. Dodá úžasný dlouhodobý lesk a ochranu laku. Vhodné pro všechny typy laku, včetně metalíz.
390
TURTLE WAX keramická leštěnka a vosk 500ml TW53590

TURTLE WAX keramická leštěnka a vosk 500ml TW53590

All-in-one složení, které přináší úžasnou čistotu, lesk a ochranu. Pokročilé přísady SIO2 dodávají extrémní efekt beadingu a ochranu.
439
Gulf Oil Wash And Wax s voskem 600ml 190100529999

Gulf Oil Wash And Wax s voskem 600ml 190100529999

Koncentrovaná čisticí kapalina, zahrnuje přírodní včelí vosk. Odstraňuje i starou kontaminaci laku, například trus ptáků, hmyz, skvrny od listů, nečistoty na silnicích... Zvýšená účinnost mytí, odstraňuje veškeré nečistoty. Bohatý obsah vosku obnovuje lesk a barvu karoserie automobilu. Přírodní včelí vosk vytváří vrstvu chránící před dalším hromaděním nečistot a vlivem škodlivých povětrnostních podmínek. Obsahuje UV filtr chrání před vyblednutím slunce. Vhodné až pro 20 mytí.
130
TURTLE WAX leštěnka Metallic s PTFE tekutý vosk TW8220

TURTLE WAX leštěnka Metallic s PTFE tekutý vosk TW8220

DOPORUČUJEME! Metallic Car Wax + PTFE nabízí díky vylepšené technologii a zkušenostem dlouhotrvající ochranu. - Pomocí teflonu (PTFE) získá povrch ochranu a hydrofobní vrstvu. - Velmi jemné lešticí látky a vosky, zajistí hladký povrch bez škrábanců. - Přípravek nevyžaduje dlouhodobé a náročné broušení, jeho použití je snadné a nevznikají hologramy a šmouhy.
240
Riwax Wax polish leštěnka 0.5l 31110

Riwax Wax polish leštěnka 0.5l 31110

Čistí a konzervuje najednou. Odstraňuje zoxidovanou a mdlou vrchní vrstvu laku. Obnovuje bývalý lesk. Nové složení neobsahuje silikon.
250
Riwax Star Wax nové laky 0.5l 30516

Riwax Star Wax nové laky 0.5l 30516

Vosk na nové laky. Mimořádný lesk po dlouhou dobu. Najednou čistí, leští a konzervuje dobře udržované a nové laky. Obsahuje speciální polymery a vybrané vosky pro dlouhodobou ochranu laku.
289
TURTLE WAX leštidlo pro renovaci 500ml TW7802

TURTLE WAX leštidlo pro renovaci 500ml TW7802

Renovační leštěnka pro odstranění drobných škrábanců a obnovu barvy v jednom kroku. Speciální leštidlo pro renovaci barvy a lesk v jednom kroku. Ultra jemná abraziva odstraňují defekty a matnost. Mikro abrazivní sloučeniny se během leštění zjemňují a pomohou docílit vzhledu nového vozu.
250
K2 K2 K-21 100 Turbo TURBO

K2 K2 K-21 100 Turbo TURBO

Pasta na karoserii automobilu testovaná miliony zákazníků. Receptura K2 TURBO se speciálními nanočásticemi odstraňuje i ty nejmenší škrábance a dává laku ještě větší lesk. Je vhodná pro všechny typy nátěrů, včetně kovových. Odstraňuje skvrny od oleje, asfaltu a zbytků hmyzu. Snadné nanášení. Obnovuje původní lesk a barvu.
69

Naši dodavatelé

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací